TORO 900

 

 

900 26,2 320 - 340 3 + mix

 

 

Začal jsem hledat model, který by obstojně létal i ve větru, jelikož mě nebavilo stále čekat na večer, kdy konečně přestane foukat. Po delší diskuzi na fóru jsem se rozhodl pro TORO 900 od známé firmy Telink. Objednal jsem si barevnou kombinaci s lebkou, protože se mi líbila nejvíce. Hned druhý den jsem si pro stavebnici došel přímo do Telinku, kde jsem obdržel nabarvené výžezy se zalepenými pákami a táhly a sadu uhlíků pro vyztužení.

Stavba byla nenáročná a jednoduchá, zabrala mi asi dva večery po 2 hodinách. Osadil jsem ho dvěma 9g servy, regulátorem 25A, motorem Mega 1050ot/V, který jsem později vyměnil za 1550 ot/V, vrtulí 8/6.

K pohonu používám baterie 3S 1600mAh, s nimiž je letová hmotnost 418g. Vím že je to více, než udává výrobce, ale i přesto Toro krásně klouže.

Zálet jsem provedl zaklouznutím, je potřeba se toho nebát a hodit jej razantně. Takto hozený model, sám krásně klouže, a teprve po chvíli stačí přidat plyn a do 5 vteřin se ztratí do výšin, kde je sotva vidět.

Model překvapí velkou rychlostí a obratností, naopak nízké a pomalé průlety s přistáním do ruky jsou velmi poutavé. S modelem jsem velice spokojen, je nezáludný a mohu ho doporučit jako první model.