Piper J-3 CUB

 

Výrobce: CMPro

Rozpětí: 2310mm

Délka: 1500mm

Hmotnost: 5400g

Plocha křídla: 76dm2

Motor: benzínový dvoutaktní RCGF 20ccm

 

 

Tento model je stavebnice, která pochází z čínské produkce firmy CMP - China Model Production. Od této firmy mám již model Giles a zpracování je velmi dobré úrovni. Letadlo jsem koupil na inzerát, který nabízel komletní model se vším všudy od Tomáše Adamce z Rakovníka (jméno uvádím záměrně, protože se z něho stal vyčůránek který neplní sliby)

Model byl včetně motoru RCGF 20ccm, vše nové. Po shlédnutí modelu, ale už tak vše kompletní nebylo, chybělo několik věcí - domečky serv do křídel, okenní    tabulky do trupu, na karburátoru ulomený dorazový šroub klapky a ještě nějaké drobnosti. Ať po předchozí telefonické komunikaci mě ujišťoval, že vše je na 100% v pořádku. Pravda je, že jsem model kupovat nemusel, když nebyl komletní, ale bylo mi slíbeno, že vše se dohledá a zašle. Od té doby nekomunikuje, nebere telefon. Takže si musím těch pár "drobností" dodělat sám.

 

 

Motor byl již osazen, tudíž zbývalo doinstalovat servo plynu, palivovou soustavu a veškerou elektroinstalaci, do křídel vyrobit nové domečky serv. Poté bude model hotov a připraven k prvnímu nastartování.

 

První motorová zkouška proběhla s většími problémy, motor nešel nastartovat a ukázalo se, že karburátor není vůbec seřízaný. Po několika pokusech motor naskočil, ale po chvíli se uvolnily všechny šroubky, které na modelu snad byly. Na druhý den jsem všechny šroubky zajistil tmelem na spoje, nastudoval seřízení motoru a s úspěchem absolvoval druhou motorovou zkoušku.

Teď byl model připraven na první zálet, který nastal v neděli 16.9.2012 za krásného slunečného počasí. Po ohřátí motoru se model rozjel po dráze a ladně se vznesl do vzduchu. Trimovat nebylo třeba, letadlo bylo nastaveno přesně podle potřeby.